Ga naar inhoud. | Ga naar navigatie
Persoonlijke hulpmiddelen
Rivastigmine is niet geschikt om delirante patiënten op de intensive care te behandelen. Dit blijkt uit onderzoek van onder anderen dr. Maarten van Eijk en dr. Arjen Slooter van het UMC in Utrecht. Drie vragen aan Arjen Slooter.
Het CHMP heeft positief geadviseerd over het influenzavaccin Pumarix (geïnactiveerd en geadjuveerd gesplitst virion van H5N1).
Plavix (clopidogrel) krijgt een nieuwe indicatie:
Het gebruik van modafinil moet beperkt blijven tot de behandeling van slaperigheid als gevolg van narcolepsie.
Orale opioïden met gereguleerde afgifte (vallend onder stap 3 van de analgetische pijnladder van de WHO), waarvan de coating polymetacrylaat-tri-ethylcitraat bevat, moeten geschorst worden.
Producten met propoxyfeen moeten van de Amerikaanse markt worden gehaald, meldt registratieautoriteit FDA.
Verzekeraars en apothekers maken onvoldoende afspraken over extra zorg. Slechts 40% van de apothekers met plannen voor extra zorg kunnen deze ook uitvoeren. Dat blijkt uit onderzoek van de patiëntenfederatie NPCF onder honderd apotheken.
Een vestiging van apotheek Mid-Fryslân in Akkrum mag op last van de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) per direct niet meer functioneren als volwaardige apotheek.
Akkrum, de IGZ-website gaat verder dan het PW: Maatregelen Vanaf vandaag mogen geen recepten meer worden verwerkt in Akkrum. Er mogen uitsluitend nog geneesmiddelen aan [...]
De Raad van Tucht van de KNMP heeft apotheker Laurens Kahlé geroyeerd. Kahlé kwam in opspraak door zijn werk voor internetapotheek Dokteronline.
AuteursinformatieAdverterenVacature plaatsen
Colofon DisclaimerPrivacyverklaring en cookiebeleidSitemap