2025
- Nieuw combinatiepreparaat voor vorm van pulmonale hypertensie
- Voor patiënten met pulmonale arteriële hypertensie (PAH) is een nieuw combinatiepreparaat in de handel.
- Nieuw middel voor behandeling atopische dermatitis en prurigo nodularis
- De Europese geneesmiddelenbeoordelingscommissie CHMP heeft aanbevolen om een handelsvergunning te verlenen voor het middel nemolizumab (Nemluvio). Het is geïndiceerd voor de behandeling van matige tot ernstige atopische dermatitis bij patiënten vanaf 12 jaar die in aanmerking komen voor systemische therapie.
- Nintedanib bij kinderen met specifieke longziekten inzetbaar
- De Europese geneesmiddelenbeoordelingscommissie CHMP heeft geadviseerd om de indicatie van nintedanib (Ofev) uit te breiden. Het middel is hierdoor in te zetten bij de behandeling van progressieve fibroserende interstitiële longziekten bij kinderen vanaf 6 jaar en adolescenten. Ook geeft de CHMP een positief advies af voor uitbreiding van de indicatie voor de behandeling van kinderen vanaf 6 jaar en adolescenten met systemische sclerose-gerelateerde interstitiële longziekte.
- Monoklonaal antilichaam isatuximab breder inzetbaar na CHMP-advies
- Het indicatiegebied van isatuximab (Sarclisa) is door een positief oordeel van de Europese geneesmiddelenbeoordelingscommissie CHMP uitgebreid. Het middel kon al in combinatie met pomalidomide en dexamethason (Isa-Pd) worden ingezet bij gerecidiveerd en refractair multipel myeloom (RRMM) dat progressie vertoont en ten minste tweemaal eerder is behandeld.
- Strengere verkeersdeelname-adviezen voor clobazam en clorazepinezuur
- De verkeersdeelname-adviezen van clobazam en clorazepinezuur zijn aangescherpt. Dit heeft de KNMP gedaan, samen met apothekers, artsen en specialisten op het gebied van rijvaardigheid.